Şantiyelere Ergonomik Çözüm: Prefabrik

prefabrik-ofis-santiye

Ülkemiz inşaat sektörü geçtiğimiz dönemlerde inşaat sahalarında işçilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için şantiye çadırları kullanılıyordu. Sektörün gelişmesi ve ihtiyaçların değişmesiyle şantiye çadırı yerini prefabrik ve konteynerlere bıraktı.

Ülkemizde kullanılan prefabrik yapılar genel olarak ikiye ayrılmaktadır. İlki betopan olarak bilinen hazır betonarme kalıplarından inşa edilen binalar veya hızlı yapılmasıyla bilinen çelik iskeletli, duvarları sandviç panellerden oluşan binalar.

Diğeri ise tahmin ettiğiniz gibi konteyner yapı sistemleridir. Genel olarak inşaat sahalarında tercih edilen yaşam konteynerleri tek bir oda olarak kullanılabildiği gibi birden fazla konteynerin bir araya gelmesiyle geniş çok katlı yaşam sahaları oluşturulması mümkündür.

Ülkemizde inşaat sahalarının büyümesi ve inşaat sektörünün gelişmesiyle projeler artmış, ihtiyaçlar ise giderek büyümektedir. Bu projelerde çalışan mühendisler, mimarlar ve işçiler için geçici ama güvenli ve konforlu olacak şekilde çalışma, barınma, yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ekonomik, kaliteli, doğru ve hızlı çözüm prefabrik yapı sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.
Prefabrik Ofis Binaları ile mühendis ve mimarlar verimli çalışabilmekte, işçiler için oluşturulacak yatakhane, yemekhane binası ve wc-duş prefabrik(konteyner) sistemleri ile huzurlu ve konforlu çalışma ortamı yaratılacaktır. Böylelikle şantiyelerinizde çalışan herkes kendini güvende hissedecek, konsantre bir şekilde çalışarak daha verimli hale geleceklerdir.

İş sürenizin uzunluğu ve kullanılacak alanlara göre ihtiyaçlarınız şekillenebilmektedir. Prefabrik şantiye binaları genel olarak; ofis, yemekhane, yatakhane, atölye, depo gibi ihtiyaçlar için kullanılabilmektedir. Sık yer değiştireceğinizi düşünüyorsanız sizin için en geçerli sistem konteyner olarak ön plana çıkmaktadır. Yine bu ihtiyaçlarınızı karşılarken sektörde bulunan her markaya güvenmemeniz ve fiyat-kalite perspektifinde değerlendirmeniz zamanla size daha çok kazandıracaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir