Prefabrik Villa ile Yaza EV’lenerek Girin

prefabrik villa, prefabrik ev

Prefabrik ev, kısa sürede inşa edilmesi sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Önceleri sadece inşaat şantiyelerinde ve mülteci kamplarında kullanılan bu yapı sistemi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük hayatımıza da girmiş oldu. Başlarda imar izni olmayan arsalarda geçici konut olarak projelendirilen ve uygulanana prefabrik villa, günümüzde direkt olarak tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise maliyeti geleneksel yapılara göre çok daha düşük olması.

Taşıyıcı sistem olarak hazırlanan ve birbirine bağlantılı olan çelik malzemeden üretilen prefabrik villalar, tek katlı veya iki katlı olarak projelendirilip üretilmektedir. Türkiye’nin deprem kuşağında olduğunu varsayarak deprem bölgelerinde kullanım için oldukça konforludur. Tüm iklim koşullarına uygun üretilen prefabrik ev sistemleri, kalite kontrol aşamalarında dayanıklılık testine tabi tutularak kalitesini kanıtlamaktadır.

Prefabrik villalar üretim itibariyle duvarlarında genellikle betopan olacak şekilde tasarlanmaktadır. Betopan, çimentolu yonga levha panel olarak bilinmektedir. Bu sebeple prefabrik evler ısı ve ses yalıtımına karşı oldukça duyarlıdır. Bununla birlikte betopanlar sudan etkilenmemekte ve haşere gibi olumsuz etkilere karşı özel olarak tasarlanmaktadır.
Prefabrik yapı sistemlerinin iç kısımlarını istediğiniz gibi dizayn ettirebilir, inşa sırasında gerekli gördüğünüz değişiklikleri de mühendis ve mimarlar eşliğinde yaptırabilirsiniz. Dış cephe konusunda ise sadece boya masrafı yaparak çok iyi sonuçlar elde etmeniz mümkün.

Başta imarsız arazileriniz için kullanımı uygun olan prefabrik villa sistemlerini yazlık bölgelerde ve dağ evleri olarak da kullanmanız mümkündür. İstediğiniz ölçülerde projelendirebileceğiniz prefabrik ev sistemlerini tek kat veya çift kat olarak kullanabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir