,

Prefabrik Konteyner Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

prefabrik konteyner kullanım alanları

Prefabrik ve Konteyner gün geçtikçe ülkemizde daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Bu yapı sistemlerinin keşfedilmesinin ilk yıllarında Türkiye’de sadece şantiye sahalarında kullanılıyordu. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanım amaçları farklılaştı, daha modern ve şık görüntülerinin oluşturulmasıyla ev veya ofis olarak günlük hayata adım atmış oldu.

Ancak ne yazık ki prefabrik ve konteyner yapı sistemlerine talebin artmasıyla birlikte birçok firma ürün kapasitesini genişleterek sektöre giriş yaptı. Normal şartlarda ürünün üreticisinin fazla olması alıcı için avantajlı bir durumdur. Ama konteyner ve prefabrik için aynı şeyleri söylemek ne yazık ki mümkün değil.
Dışarıdan bakıldığı zaman standart görüntüye sahip olan konteyner prefabrik konusunda sözlü anlaşma yapmak sizi oldukça sıkıntılı duruma sokabilir. Önceliğiniz prefabrik ve konteyner alanında üretim yapan firmaları araştırmak ve portfölyelerini incelemek olmalıdır.  Bu aşamadan sonra işiniz biraz daha ilerlediği için son aşama olan teknik şartname incelemesi gelmektedir.

Prefabrik Konteyner  yapı sistemleri dışarıdan bakıldığı zaman birbirinin aynısı olarak algılandığı için çoğu firma ve insan aynı hataya düşmektedir. Bazı üretici firmalar avantajlı fiyat teklifi vermek amacıyla ürünlerinde ucuz mal kullanarak fiyatlarını aşağıya çekmektedir. Bu da daha sonradan alıcı için sorunların başlamasına sebep olmaktadır. Yazımızın son kısmında konteyner ve prefabrik yapı sistemlerini alırken dikkat etmeniz gereken unsurları listeleyeceğiz.

  • Prefabrik veya konteyner yapı sisteminin alınacağı firmanın güvenilirliği ve konuyla ilgili bilgi birikimi tecrübesinin sorgulanması.
  • Prefabrik ve konteyner yapı sistemlerinde kullanılan malzeme kalitesi, işçilik ve satış sonrası desteğin varlığı.
  • Kullanılan farklı ürünlerin birbiriyle aynı şartlarda karşılaştırılması. Yani ürünlerin fiyatları aynı ürünler ve aynı özellikler olarak değerlendirilmeli.
  • Konteyner ve prefabrik yapı sisteminin üretim aşaması ve montaj aşamasının ne kadar süreceği.
  • Müşteri memnuniyeti ve servis hizmetinin devamlılığı.
  • Alacağınız yapı sisteminin kullanım amacına göre depreme dayanıklılığı, rüzgar ve kar yüküne karşı testlerini başarıyla tamamlayıp tamamlayamadığı.

 

Prefabrik ve konteyner yapı sistemleri ürününü güvenebileceğiniz firmalardan aldığınız takdirde uzun yıllar boyunca sorunsuz ve güvenle kullanabileceğinizi sakın unutmayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir