Neden Prefabrik Yatakhane ve Yemekhane?

Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte aynı zamanda ihtiyaçlar ve tercihlerde buna göre şekillenmektedir. Önceden şantiye çadırları olarak adlandırılan derme çatma yerlerde kalan işçiler teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha iyi koşullarda barınma v.b. ihtiyaçlarını gidermektedirler.

Özellikle inşaat firmaları şantiyelerinin daha düzenli olmasını sağlamak ve işçilerinin şantiye şartlarını iyileştirmek için prefabrik ve konteyner özelinde yapılan yapı sistemlerini kullanmaktadırlar. Prefabrik olarak genelde kullanılan türler; Prefabrik Şantiye Ofisi, Prefabrik Yemekhane Binası, Prefabrik Yatakhane Binası gibi geçici yapı sistemleridir. Bu yapı sistemleri ile sorunlarınızı çözebilir ve şantiyenizin daha derli toplu olmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Prefabrik Yatakhane ve Yemekhane Kullanmalısınız?

İnşaat şantiyelerinizde birçok iklim şartlarına uygun, yangına, ısı ve ses izolasyonu olan uzun ömürlü prefabrik yemekhane ve prefabrik yatakhane yapı sistemlerini kullanabilirsiniz.

  • Prefabrik yapı sistemleri ile hem zamandan hem de paradan tasarruf edersiniz.
  • Prefabrik yapılar istenilen plan ve projeye göre inşa edilmektedir.
  • Prefabrik yapı sistemleri çevre kirliliğe neden olacak herhangi bir faktör barındırmamaktadır.
  • Prefabrik yapılarda memnun kalınmayan kısımlar isteğinize göre değiştirilebilmektedir.
  • Çatı ve duvar kaplama sistemlerini istediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.
  • Prefabrik yapı sistemini istediğiniz her yere kurabilirsiniz.
  • Prefabrik yapı sistemleri ön üretimli olduğu için söküp, istediğiniz yere taşıdıktan sonra kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Prefabrik yapıların parçaları fabrikasyon olduğu için zarar gören parçaları isteyerek onarımını yapabilirsiniz.
  • Türkiye’nin deprem bölgesinde yer aldığından dolayı prefabrik yapı sistemleri sizin için oldukça cazip bir seçenektir.
  • Uzun yıllar kullanılabilir olması nedeniyle uzun vadede kazançlı çıkarsınız.

Türkiye’de inşaat sektörünün gelişmesiyle ön üretimli yapı sistemleri sektörü de oldukça gelişmiş ve genişlemiştir. Prefabrik yapı sistemleri konusunda birçok firmadan teklif alabilir ve projenizi yaptırabilirsiniz. Ancak bazı önemli noktalara dikkat etmezseniz prefabrik yapı sistemleri sizin için  kabus olabilir. Sektörde birçok firmanın yer almasıyla birlikte rekabet artmış ve kar marjları da oldukça düşmüştür. Bu sebeple bazı firmalar daha çok müşteri kazanmak için konteyner ve prefabrik yapı sistemlerinde ucuz malzemeler kullanarak kısa ömürlü, dayanıksız ve kullanışsız yapılar ortaya çıkarmaktadır. Firmalardan teklif alırken, kullandıkları malzemelerin detaylarını, daha önce yaptıkları işleri ve firmanın detaylı bilgisini de istemeyi unutmayın.

Sadece uygun fiyatlı olarak lanse edilen ürünleri alarak kısa süreli kazançlı çıktığınızı sanabilirsiniz ancak uzun vadede kaybeden siz olacaksınız.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir