Neden Prefabrik Villa Tercih Etmelisiniz?

Prefabrik yapı sistemleri genel olarak geçici konut olarak kullanılmaktadır. Projeye göre ve hızlı üretilmesinden dolayı birçok firma tarafından şantiye sahalarında tercih edilmektedir. Kullanım ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde tasarlanan ve işiniz bittiğinde demontesi yapılan bu sistem artık konut ihtiyaçlarında da kullanılmaktadır.

Prefabrik villa projeleri genel olarak 2 katlı, verandası olan modern ve şık evlerdir. Dış cephesi müşterinin ihtiyacına ve isteğine göre tasarlanmaktadır. Geleneksel konut anlayışına nazaran uzun inşaat süreleri yoktur. Prefabrik villanın projesi belirlenip onaylandıktan sonra üretimine başlanır, 1 hafta içerisinde üretimi tamamlanır ve montaj sahasına nakliyesi gerçekleştirilir. Prefabrik villanın tercih edilmesinde bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan birisi prefabrik yapı sisteminin inşa aşamasında tesisatçı, boyacı gibi ek usta maliyetleri ve uğraş gerektirmez. Prefabrik yapı sistemleri ön üretimli olduğu için prefabrik konut yaptıracağınız zaman tutarı hakkında net bilgi sahibi olursunuz, inşa sırasında ek masraf çıkmaz. Prefabrik sistemlerinin dünyada kabul görmesinin nedeni istenildiği zaman ilave yapılması, genişletilmesi ve yeri değiştirilebilmesidir. Ayrıca prefabrik yapılar çevrecidir ve kimyasal kirliliğe asla sebep olmaz.

Prefabrik villa projesi inşa edilecek alanın iklim koşullarına uygun olarak hazırlanır. Rüzgar ve kar yükü gibi insanların gözünü korkutan detaylar hesaplanarak inşa edilmektedir. Isı ve ses yalıtımı konusunda ise prefabrik yapılar oldukça gelişmiştir. Yüksek ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlar, ısı verimliliği sayesinde ev ekonomisine yardımcı olur.

Ön üretimli yapı sistemlerinin en büyük avantajı üretimi yapılan elemanların birbiriyle uyumlu olmasıdır. Bu sebeple montajda en ufak bir sapma ve aksaklık olmaz. Sadece birbirine montajı yapılır, kırma ve dökme gibi istenmeyen tadilat işleri de yoktur. Kişiye özel ve engelli yaşama uygun olarak da tasarlanabilmektedir. Prefabrik ev yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları minimum seviyededir. Birçok firmanın hazır olarak projelendirdiği prefabrik yapılar bulunmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir