Neden 2.(İkinci) El Konteyner Tercih Etmeliyim?

Neden 2. El Konteyner Tercih Etmelisiniz?

Konteyner birçok yerde kullanım özelliklerinden ve dayanıklı yapılarından dolayı çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı sektörler yapı ve inşaat sektörü olarak öne çıkmaktadır. Şantiyelerde barınma, yatakhane, yemekhane, wc-duş ve ofis bazında kullanılabilmektedir. Konteynerlerin en çok tercih edilmesinin önemli bir noktası kullanım ihtiyacı sona erdikten sonra demontesi gerçekleştirilerek fazla alan kaplamadan muhafaza edilmesi.

Boyut ve ihtiyaç farkı gözetmeksizin her konteynerin bu sebeple 2. eli bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz kullanım alanlarının dışında konteynerler, ev ve ofis ihtiyaçları için de kullanılabilmektedir. Modern ve minimal sevenler için oldukça ideal olan bu seçenek, ısı ve ses yalıtımının kusursuza yakın olması nedeniyle konteyneri adeta alternatifsiz kılmaktadır. Konteyner konusunda bütçeniz sınırlı ise 2. el konteyner seçeneği sizin için oldukça iyi bir alternatif olmaktadır. Bütçenizi doğru kullanmanız adına sıfır konteyner satın almak yerine 2. el konteyner tercih etmelisiniz.

Peki bu 2. el konteyner nedir, nasıl bir konteynerden bahsedilmektedir?

Kısaca bu konudan bahsetmek gerekirse, 2. el konteyneri aklınıza ilk gelen 2. el eşya kategorisinde görmemelisiniz. Çünkü ikinci el konteyner eskimiş, sahibi tarafından artık beğenilmeyen konteyner kategorisinde değerlendirilmemektedir. Bu konteyner çeşidi başkaları tarafından kısa süreli kullanım veya artık kullanılmayan konteynerler anlamına gelmektedir. Dış görünüş açısından oldukça tatmin edici olabilen bu konteyner çeşidini istediğiniz ölçülerde ve ihtiyaçlar için bulabilirsiniz.

İkinci el konteyner alımında oldukça dikkatli olmalısınız. Bazı firmalar özellikle internet alımlarında geçerli olduğu bilinen taktiklerle sizleri dolandırabilmektedir. Sadece dıştan görünün ve kullanılan malzemelerin listesini görmeden ikinci el konteyneri satın almamalısınız. Konteynerin iç ve dış fotoğraflarıyla birlikte kullanılan malzemelerin(kapı,pencere,musluk,klozet,lavabo vs.) de listesini istemelisiniz.

İkinci el konteyner alırken alacağınız firmanın sektördeki geçmişini ve referanslarını da mutlaka incelemelisiniz. Bu şekilde davranarak kandırılma ve dolandırılma riskini minimuma indirebilirsiniz.

Bu yazımızda ikinci el konteyneri “Neden tercih etmelisiniz?” sorusunun cevabını yanıtlamış olduk. İletişim ve yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize sorabilir, prefabrik ve konteyner konularında desteğimizi alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir