Konteyner Fiyatları: Alırken de Kullanırken de Kazanın!

Konteyner fiyatları bölgeden bölgeye ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Genel olarak fiyatlarda pek fark olmasa da kullanım süresi boyunca arada küçük gözüken fiyat farkının fazlası cebinizden çıkmaktadır. Konteyner ve prefabrik sektörünün gelişmesiyle birlikte küçüklü-büyüklü birçok firma bu işi yapmaya başlamıştır. Kullanılan malzemelerin kalitesi, işçilik ve marka değeri bu yapı sistemlerinin fiyatını belirlemektedir. Konteynerlerin önemli ekonomik avantajlarından birisi 2. el konteyner ve kiralık konteyner olarak kullanılabilmesidir.

Genellikle büyük firmalar konteyner kiralama yolunu tercih etmektedir. Projelerin büyüklüklerine göre konteyner ihtiyacı belirlenir ve proje boyunca konteyner kiralanır. Konteyner kullanım süresi bittikten sonra ise konteyner kiralanan firmaya geri verilir.

2. El Konteyner seçeneceğinde ise durum biraz farklıdır. Firmalar veya kişiler ihtiyaçları için kiralık olarak kullanılan konteyner yapı sistemini satın alır. İkinci el konteyner olduğu için kullanılmamış ürüne göre fiyatı uygun olur, ancak istediğiniz gibi model bulmakta zorlanabilirsiniz. Satın alınan 2. el konteyner proje alanında kullanılır, ihtiyaç kalmadığında ise genellikle konteyner alınan firmaya tekrardan satılır. Bu çözüm de bir nevi konteyner kiralama gibi olmaktadır.

Bu çözümlerden faydalanmak için mutlaka firmalardan güncel fiyat listesini isteyiniz. Yine firma tercihinizi yaparken teknik şartname ve referans çalışmalarını görmeyi unutmayınız. Konteyner ve prefabrik gibi geçici konut sistemleri genellikle alırken ve kullanırken kazandırır. Yapı sistemlerini alırken ucuza kaçmanız ileride başınıza ciddi maddi sorunlar açabilir.
Her ürün için her zaman fiyat-performans karşılaştırmasını yapın, kaliteli ürünlerden uzaklaşmayın.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir