Konteyner Ev Sizin İçin Doğru Seçenek Mi?

Bilindiği üzere konteyner ve prefabrik firmaların kendilerini geliştirmesiyle birlikte ortaya çok güzel ar-ge ürünleri çıkmakta. Özellikle geleneksel yöntemlere göre oldukça ekonomik olarak prefabrik ve konteyner yapı sistemleri birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bu yazımızda konteyner ev yaptırmayı düşünen ama bir türlü karar veremeyen okurlarımız için detaylı bir inceleme yapacağız. Konteyner evler genellikle kısa süreli konaklamalar için imar izni olmayan arsalarda barınma ihtiyacını karşılamak için tercih edilmektedir. Genel olarak standart tek konteyner tercih edildiğinde, minimum düzeyde metrekare ile tüm ihtiyacı karşılamaya dönül olarak projelendirilmektedir. Bu tercihiniz yerine eğer arsanız ve bütçeniz mümkün ise konteyner ile mükemmel bir ev yaptırabilirsiniz. Birden daha fazla konteynerin birleşmesiyle konteyner ev hayaliniz gerçeğe dönüşebilir.

Bulunduğunuz bölgenin iklim şartları göz önünde bulundurularak konteynerin ısı ve ses yalıtımı yapılır, daha sonra çatı detayı oluşturulur ve uygun bir yere kurulumu gerçekleştirilir.
İlgili projeniz için konteyner eviniz ister demonte şeklinde ister monoblok olarak kurulum yerine nakliyesi gerçekleştirilir. Konteyner yapı sisteminin dış cephesi isteğinize göre şekillendirilmektedir. İnternetten bulacağınız konteyner ev modellerini inceleyerek siz de harika bir ev tasarlayabilir, komşularınızı kıskandırabilirsiniz.

En çok merak edilen konulardan biri olan tesisat konusu ise kurulum ekipleri tarafından kısa sürede halledilmektedir. Elektrik ve sıhhi tesisatlar tercihinize göre yapılabilmekte olup, bizce sıva altı yaptırarak kötü görüntünün önüne geçebilirsiniz.

Konteyner ev hakkında daha detaylı bilgi almak için yorum yazarak, sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir