Kısa Süreli İhtiyaçlara Kiralık Konteyner

Konteyner; genel olarak inşaat sahalarında olmak üzere çoğunlukla dikdörtgen şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bazı durumlarda depo, etkinlik sahaları, ev, ofis, işletme gibi ihtiyaçları için de kullanılmaktadır. Konteyner konusunda değişen ihtiyaçlara yönelik firmalar da çözümler geliştirmektedir. Bunlar biri kısa süreli kullanımlar için ortaya çıkan kiralık konteyner seçeneğidir.

Satın alınmayan, uzun veya kısa dönem olmak üzere kiralanan konteyner yapı sistemi satın alınmayan bazı durumlarda sizi oldukça rahatlatacaktır. Farklı proje sahalarında kullanılabilen konteyner çözümü, kiralanarak ekonomik anlamda da size fayda sağlayacaktır. Konteynerlerin tüm tesisat ve işlemleri üretim aşamasında tamamlandığı için size ek masraf getirmemektedir. Ayrıca bu sayede nakliye edilen ortam da sorun yaşatmayacaktır.

Neden Konteyner Kiralamalıyım, Hangi Firmaya Güvenmeliyim?

Çeşitli amaçlar için kullanılan konteyner sistemlerini kiralamak bazı durumlarda size avantaj sağlarken bazı durumlarda satın almanız daha avantajlı olabilir. Tek bir alanda kısa süreli kullanımlarınızda konteyner kiralamak oldukça mantıklıyken, uzun süreli ve birden fazla alanda kullanma durumlarında ise konteyner satın almalısınız. Birçok konuda olduğu gibi ortaya çıkan bir diğer problem ise konteyner ihtiyacınızı hangi firmadan karşılayacağınız. Aslında bu problem sizin olduğu kadar birçok firmanın ve insanın aklını kurcalamaktadır. Bu sorunun net bir cevabı olmamasına rağmen size göre en doğru konteyner firmasını bulabilirsiniz. Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi fiyat/performans açısından firmaları değerlendirmek çok doğru bir yöntem olacaktır. Bazı firmaların teklifleri size daha cazip gelebilir ancak bu firmalar konteyner ve prefabrik ürünlerinde fiyat kırmak için kalitesiz malzemeler kullanabilmektedir. Bu da size daha sonra yapılarınızda sorun olarak karşınıza çıkacaktır. Firmalardan teklif alırken sadece fiyat bazında teklif istemeyiniz. Mümkünse daha önce yaptıkları işlerden örnek çalışmalar ve referans firmalar isteyerek ikna seviyenizi tatmin edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir