Birleşimli Konteyner ile İhtiyacınızı Giderin

birleşimli konteyner

İnşaat şantiyelerinde yaygın olarak kullanılan konteyner, taşımacılık alanında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Konteyner ürünleri genel olarak çelik malzemelerden üretilir ve yaşam alanlarında da kullanılmaktadır. Son derece dayanıklı malzeme olarak bilinen çelik, birleşim donanımlarıyla oluşturulabilen son derece güvenli ve sağlam yapı olarak bilinmektedir. Genellikle şantiye alanlarında ve mülteci kamplarında geçici konut ihtiyacı gidermek amacıyla kullanılmaktadır. Bu yapılar sel, çığ ya da deprem gibi doğal afetlerde kullanılmayacak duruma gelmesi söz konusu değildir, bilakis özellikle bu zamanlarda aktif olarak kullanılmaktadır.

Birleşimli konteyner diğerlerine nazaran genel anlamda barınma için tasarlanmaktadır. Birden fazla konteynerin bir araya gelmesiyle, barınma ve çalışma için en uygun ortamı sağlamaktadır. Konteyner ofis ve konteyner ev olarak kullanılabilen bu yapıda asgari olarak bir konutta veya ofiste bulunması gereken tüm özellikler mevcuttur. Geleneksel olarak inşa edilen yapılara göre; kolay, ekonomik ve hızlı olması sebebiyle bir çok alanda kullanılmaktadır. Toplum arasında bilinenin aksine geleneksel yapılara göre güvensiz değildir. Birleşimli konteyner ürünü ev ve ofis ihtiyaçlarına göre projelendirilir, yapısı gereği tüm dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır. Özellikle ısı yalıtımı kurulum aşamasında yapıldığından tüm hava koşullarında size kazandırmaktadır. İnşa öncesinde yapılan zemin betonu sayesinde de birleşimli konteynerin yerinden oynaması imkansızdır. Üst üste ve yan yana olarak kullanılabilen birleşimli konteyner ile yaşantınızı kolay ve planlı bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Konteyner ürünleri yangın gibi istenmeyen olaylara karşı oldukça dayanıklı ve güçlüdür. Sanılanın ve bilinenin aksine kolay alev almaz. Depremde ise düzgün zemine oturtulduğundan ve proje aşamasında statik hesaplamasının yapıldığından dolayı depreme karşı direnç göstermektedir.
Hemen hemen her alanda birçok ihtiyacınıza uygun olarak kullanılan konteyner ürünleri fazla seçenek sunması nedeniyle tercih sebebidir. Küçükten büyüğe birçok alanda ve ihtiyaca özel olarak projelendirilebilen konteynerler uzun ömürlü ve oldukça dayanıklıdır.

İhtiyacınızı ve bütçenizi belirledikten sonra firma arayışınıza başlayabilir, tekliflerinizi bu yönde alabilirsiniz. Yine dikkat etmeniz gereken nokta firmanın konteyner ürünlerinde kullandığı malzemeler, ürünün teslimi sonrası size yaklaşımı ve daha önce iş yaptığı firmalar. Bu noktaları kaçırmayarak mağdur olma oranınızı minimum düzeye indirirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir