2. El Konteyner Alım ve Satım İşlemleri

2. el piyasası birçok sektörün ihtiyacını daha uygun fiyata karşılamasını sağlamaktadır. Daha az bütçe ile konteyner kullanım avantajının birleşmesiyle 2. el konteyner gerçekten önemli bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.
2. el konteyner; ihtiyacınızın belirlenmesinin ardından en uygun konteyneri, en uygun fiyatla alabileceğiniz bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Özellikle internet kullanımının yaygınlaşmasıyla web sitelerinde yayınlanan ilanlar ile çok fazla uğraşmadan birçok firmadan teklif alabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte prefabrik konteyner sektörü de aynı oranda kendini geliştirmektedir. 2. el konteyner firmaları ile konteyner ihtiyacınızı oldukça düşük bir fiyatla karşılayabilirsiniz.  Kullanılmamış bir konteynere göre daha düşük bütçe ile aldığınız konteyneri, aradaki fiyat farkı ile istediğiniz gibi dizayn ettirebilirsiniz. Genel olarak şantiye alanlarında tercih edilen konteyner seçeneği, depo ve atölye olarak da kullanılmaktadır. Ancak gelişen teknoloji konteyner seçeneğinde de kendini göstermiştir. Modern ve şık olarak tasarlanan iç ve dış kısımları aynı şekilde üretilip, kurulumu tamamlanmaktadır. Bu sayede minimal bir konteyner ofis, modern ve şık konteyner ev veya göz alıcı konteyner satış ofisi‘ne sahip olabilirsiniz.

Her türlü iklim koşullarında ve zeminlerde kullanılabilen konteyner, sizin için gerçekten ideal bir seçenek olabilir. Bütçe konusunda iddialı değilseniz ve az parayla tatmin oranı yüksek bir yapıya sahip olmak istiyorsanız konteyner sizin için en iyi tercih olacaktır. İkinci el olarak satın aldığınız konteyneri kullanım ihtiyacınızı karşıladıktan sonra tekrardan satabilirsiniz. Böylelikle kullanım ihtiyacınızı karşıladığınız gibi masraf ettiğiniz miktara satabilirsiniz. Konteyner ve prefabrik alırken veya satarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Kullanılmamış konteynere göre zaten uygun olan ikinci el konteyneri daha da ucuza almak isteyebilirsiniz ve firma arayışlarını da buna göre daraltabilirsiniz. Ancak burada yapı sistemlerini ucuza satmak için ucuz malzeme kullanan firmalarla karşılaşabilirsiniz. Dışarıdan veya içeriden baktığınız zaman size aynı ürün gibi görülebilir ama kullanılan malzemeler prefabrik konteyner ürünlerinde kullanım ömrünü de belirlemektedir. O yüzden piyasanın ortalamasını kendinize hedef belirleyip bu şekilde arama yapmanız uzun vadede sizin için oldukça faydalı olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir